Novinky z www.VELKOMEZIRICSKO.cz

Sára Strnadová navštívila radnici

13.04.2021 07:03
malkova.l@velkemezirici.cz (Lucie Málková)

P1290343V úterý 30. března čekalo vedení města vzácnou návštěvu. Po zakončení sezóny a řadě úspěchů z posledních dní se přišla představit snowboardcrossová závodnice a zároveň čerstvá mistryně světa ve své disciplíně, Sára Strnadová.

celý článek

Sára Strnadová získala v ruském Krasnojarsku další medaili

24.03.2021 06:39
najtova@velkemezirici.cz (Najtová)

Sára Strnadová_copy_copyVítězné tažení zakončila Sára Strnadová v týmovém závodě bronzovou medailí. Společně se svým reprezentačním kolegou Brunem Tatarkem nestačili pouze na ruský a francouzský tým.

celý článek

Sára Strnadová je mistryní světa

23.03.2021 09:29
malkova.l@velkemezirici.cz (Lucie Málková)

SÁRA copySnowboardcrossová závodnice a zároveň členka Ski klubu Velké Meziříčí reprezentuje město na mistrovství světa juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu v ruském Krasnojarsku.

celý článek

Startuje mistrovství světa juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu. O medaile bude bojovat i 27 Čechů

23.03.2021 07:04
malkova.l@velkemezirici.cz (Lucie Málková)

Sára StrnadováV ruském Krasnojarsku začíná mistrovství světa juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu. Od 18. do 28. března se uprostřed Sibiře bude bojovat hned v sedmnácti soutěžích. Českou výpravu přitom tvoří celkem 27 sportovců.

celý článek

Další úspěšný víkend Sáry Strnadové

12.03.2021 10:14
malkova.l@velkemezirici.cz (Lucie Málková)

IMG-20210306-WA0001O víkendu se konaly další závody Evropského poháru v rakouském Montafonu. V sobotu 6. března Sára vybojovala 3. místo a v neděli 7. března po pádu ve finálové rozjížďce dojela na 4. místě.

celý článek

Neufuss a Pavlidu podali v Ostravě výborné výkony

08.03.2021 09:33
najtova@velkemezirici.cz (Najtová)

Tomá Neufuss_2O víkendu 6. 3. – 7. 3. se v ostravské atletické hale konalo za přísných hygienických podmínek Halové mistrovství ČR mládeže v atletice. Účast si zajistila i dvojice našich atletů v kategoriích dorostu.

celý článek

Sára Strnadová získala první stupně vítězů v Evropském poháru

02.03.2021 08:40
najtova@velkemezirici.cz (Najtová)

IMG-20210301-WA0008Poprvé v kariéře Sára Strnadová vystoupala na stupně vítězů Evropského poháru. Snowboardcrossařka SKI KLUBU Velké Meziříčí si v rakouském Reiteralmu dojela pro bronzovou medaili. O den později ve druhém závodě ve stejném dějišti přidala ještě umístění v TOP 10.

celý článek

Známe vítěze ankety Sportovec města Velké Meziříčí za rok 2019

19.02.2021 17:04
najtova@velkemezirici.cz (Najtová)

2Na vyhlášení výsledků ankety Sportovec města Velké Meziříčí za rok 2019 se můžete podívat ve videu pod textem. Jedinou možností, jak v posledním roce zveřejnit vítěze ankety s mnohaletou tradicí, bylo využít moderní technologie. K úspěšné přípravě videopřenosu se museli sejít talentovaný kameraman s nadaným moderátorem, mimochodem oba velkomeziříčští rodáci. Postupně se k nim přidávali významní hosté, kteří se podíleli na vyhlašování nejlepších sportovců města. Natáčení probíhalo na třech předem vytipovaných místech, z nichž každé mělo vazbu na město či sport.

celý článek

Pavlidu a Neufuss vyhráli v Otrokovicích

18.02.2021 09:48
najtova@velkemezirici.cz (Najtová)

tomáš IIZa dodržení přísných hygienických opatřeních proběhl v úterý 16. února halový atletický mítink v Otrokovicích, který jako jeden z mála obdržel výjimku ze zákazu pořádání hromadných akcí. Tento závod byl určen především pro mladé závodníky dorosteneckého a juniorského věku. Možnost zde startovat dostala i trojice meziříčských atletů, kteří se představili ve skoku vysokém a dálce.

celý článek

Sára Strnadová ve Francii ovládla závod kategorie Fis Junior

08.02.2021 10:52
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

Sára copyVe francouzské Isole 2000 probíhaly závody ve snowboardcrossu.

celý článek

Sáru Strnadovou porazila v Colere jen olympijská vítězka

25.01.2021 08:06
najtova@velkemezirici.cz (Najtová)

Sára Itálie_2_upr2_copyPrvní dva snowboardcrossové závody kategorie FIS roku 2021 hostilo 16. ledna italské Colere. Vzhledem k tomu, že na konci týdne už startoval Světový pohár, mnoho týmů využilo tuto možnost k otestování aktuální formy.

celý článek

Dakarští závodníci Ouředníček – Křípal dojeli do cíle nejtěžšího Dakaru

18.01.2021 08:22
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

1 copy_copy_copy_copyPosádka Ultimate Dakar Racing týmu si splnila další dakarský sen a dotáhla svou účast ve 43. ročníku slavné pouštní rallye v Saúdské Arábii až do cíle. Nebylo to kvůli stávkující technice opět vůbec jednoduché. Jenže kluci opět potvrdili, že to prostě nikdy nevzdají!

celý článek

Ski areál Fajtův kopec připravuje stopy pro běžkaře

15.01.2021 10:47
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

winter-4913971Organizace města Sportoviště VM pro vás objednala úpravu dvou běžkařských tras. Stopa pro běžkaře je dlouhá 7 kilometrů a aktuálně je k dispozici v Balinském údolí, začíná v ulici Uhřínovská. Dále pracovníci Ski klubu Velké Meziříčí připravují běžkařskou trasu, která bude sjízdná od dnešního odpoledne z Fajtova kopce ve směru na Ambrožný v délce 5 kilometrů.

celý článek

I s poškozenou poloosou dakarští jezdci dojeli do cíle

15.01.2021 07:14
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

1 copy_copyPosádka Ultimate Dakar Racing týmu bojovala v jedenácté etapě Rallye Dakar v Saúdské Arábii o udržení svého snu dojet do cíle soutěže. Dvě poškozené poloosy je málem vyřadily. Modlící se pilot Tomáš Ouředníček ale na jedné z nich dokázal projet náročným dunovým polem. Takže Toyotě Hilux zbývá k naplnění mise jediná etapa.

celý článek

Desátá etapa byla jako z pohádky. Až na posledních deset kilometrů

14.01.2021 08:24
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

1 copy_copy_copyPosádka Ouředníček – Křípal poprvé na Rallye Dakar během desáté etapy neřešila zásadní problémy. Na trati předjela spoustu závodních strojů a na jednom z průjezdních bodů figurovala na 29. místě. Umístění ale zkazila opět poloosa, která se naštěstí poroučela těsně před cílem.

S nejlepší náladou v dosavadním průběhu soutěže přijížděli do bivaku v Al Ule Tomáš s Davidem. „Dneska jsme si konečně spravili náladu. Zažili jsme totiž letošní první téměř bezproblémový dakarský den. Sice se opět hodně prášilo, ale rychlostní zkouška byla oproti našemu očekávání, mnohem hezčí než včera. Kamenitých pasáží výrazně ubylo. Užili jsem si i cesty ve výškách a mělo to spád," liboval si pilot Tomáš Ouředníček.

2 copy_copy_copyPosádka Ultimate Dakar Racing týmu hned od začátku nasadila ostré tempo a předjížděla jedno auto za druhým. „Na začátku rychlostky jsme mohli hodně předjíždět, ale pak už ne. Změnil se vítr a kvůli prachu toho moc vidět nebylo. Tam jsme sice nějaký čas ztratili, ale až skoro do cíle jsme neměli žádný problém," říká Tomáš. Navigátor David Křípal ho doplňuje: „Buginy strašně práší. Jedou na své technické hraně, takže kolikrát ani jejich piloti nechtějí uhýbat. Dostat se před ně bezpečně je fakt složité. Tím spíš, že na trati číhalo víc nebezpečných úseků. Viděli jsme jednu z bugin, která narazila krátce po startu do skály v pravotočivé zatáčce. Máme za sebou desátou etapu a do cíle zbývá spousta kilometrů. Takže nikdo nemá nic jistého."

Ovšem i dnes přišly na trati problémy. Naštěstí až deset kilometrů před cílem, kdy se z auta ozvaly divné zvuky. „Opět to byla poloosa. Když už jsme byli takový kousek od cíle, řekli jsme si, že to dojedeme. Tak jsme zavřeli mezinápravový diferenciál. A pomalou jízdou jsme to dotáhli až do konce. Tam jsme sice nějaké pozice ztratili, ale 29. čas na jednom z průjezdních bodů na trati nás potěšil. Tím spíš, že jsme startovali vzadu, kde vás zdržuje spousta malých bugin a pomalejších aut, protože se těžko předjíždí," vysvětluje Tomáš, který Toyotu Hilux přivezl do cíle jako 36. v pořadí aut. V průběžném klasifikaci je 44.

3 copyNejvětší výzvou bude podle posádky následující etapa. „Čeká nás poslední dlouhá, a hlavně hodně těžká etapa. Podle pořadatelů snad úplně nejtěžší v letošním ročníku. Překonávat máme až sto kilometrů dun, které při trasování pořadatelé najížděli dva dny. Můžou se kompletně změnit dosavadní výsledky. Půjdeme do toho ale s maximálním nasazením a velkým očekáváním. I když nám pomalu docházejí náhradní díly. My už skoro nemáme, co na auto dát. Ale znáte nás, my to nikdy nevzdáme," připomíná pilot Tomáš Ouředníček.

Ve čtvrtek se jede jedenáctá etapa Al Ula - Yanbu s měřeným úsekem dlouhým 464 kilometrů.

Tým Ultimate Dakar Racing

celý článek
Nejbližší sportovní události
Sobota | 24. 4. 2021 | 14:00
NKT MTB RACE 2021
SPORTVM.cz fandí a podporuje FCVM
Soutěžíme v 13 sportech
Rozehráno bylo již více jak 544 lig / soutěží
A to ve více jak 173 kolech / sezónách
Bylo odehráno celkem 4666 zápasů
Soutěží se zúčastnilo více jak 656 hráčů
A v týmových soutěžích 165 týmů
Rezervace: kde co dnes kolik
Nový rozcestník rezervací sdružuje rezervace z:

Víceúčelové sportoviště za 2. ZŠ River Bowling Charita: skup. cvičení & lez. stěna Squash, badminton, šlapací stroje Na Areálu: Tenis. & Volejbal. kurty Lyžař. & Snb. škola Fajtův kopec Házenkářská sportovní halaSPORTVM.cz JE TAKY NA FACEBOOKU
PŘIDEJ SE DO BADEC LIGY
Chceš zkusit něco nového? Pak neváhej a přidej se do naší Badec badmintonové ligy.
NOVINKY A VÝSLEDKY Z MKVM LIGY
Důležité novinky a výsledky zápasů velkomeziříčské ligy malé kopané (MKVM) můžete nyní sledovat i na SPORTVM.cz