Novinky z www.VELKOMEZIRICSKO.cz

Sáru Strnadovou porazila v Colere jen olympijská vítězka

25.01.2021 08:06
najtova@velkemezirici.cz (Najtová)

Sára Itálie_2_upr2_copyPrvní dva snowboardcrossové závody kategorie FIS roku 2021 hostilo 16. ledna italské Colere. Vzhledem k tomu, že na konci týdne už startoval Světový pohár, mnoho týmů využilo tuto možnost k otestování aktuální formy.

celý článek

Dakarští závodníci Ouředníček – Křípal dojeli do cíle nejtěžšího Dakaru

18.01.2021 08:22
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

1 copy_copy_copy_copyPosádka Ultimate Dakar Racing týmu si splnila další dakarský sen a dotáhla svou účast ve 43. ročníku slavné pouštní rallye v Saúdské Arábii až do cíle. Nebylo to kvůli stávkující technice opět vůbec jednoduché. Jenže kluci opět potvrdili, že to prostě nikdy nevzdají!

celý článek

Ski areál Fajtův kopec připravuje stopy pro běžkaře

15.01.2021 10:47
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

winter-4913971Organizace města Sportoviště VM pro vás objednala úpravu dvou běžkařských tras. Stopa pro běžkaře je dlouhá 7 kilometrů a aktuálně je k dispozici v Balinském údolí, začíná v ulici Uhřínovská. Dále pracovníci Ski klubu Velké Meziříčí připravují běžkařskou trasu, která bude sjízdná od dnešního odpoledne z Fajtova kopce ve směru na Ambrožný v délce 5 kilometrů.

celý článek

I s poškozenou poloosou dakarští jezdci dojeli do cíle

15.01.2021 07:14
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

1 copy_copyPosádka Ultimate Dakar Racing týmu bojovala v jedenácté etapě Rallye Dakar v Saúdské Arábii o udržení svého snu dojet do cíle soutěže. Dvě poškozené poloosy je málem vyřadily. Modlící se pilot Tomáš Ouředníček ale na jedné z nich dokázal projet náročným dunovým polem. Takže Toyotě Hilux zbývá k naplnění mise jediná etapa.

celý článek

Desátá etapa byla jako z pohádky. Až na posledních deset kilometrů

14.01.2021 08:24
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

1 copy_copy_copyPosádka Ouředníček – Křípal poprvé na Rallye Dakar během desáté etapy neřešila zásadní problémy. Na trati předjela spoustu závodních strojů a na jednom z průjezdních bodů figurovala na 29. místě. Umístění ale zkazila opět poloosa, která se naštěstí poroučela těsně před cílem.

S nejlepší náladou v dosavadním průběhu soutěže přijížděli do bivaku v Al Ule Tomáš s Davidem. „Dneska jsme si konečně spravili náladu. Zažili jsme totiž letošní první téměř bezproblémový dakarský den. Sice se opět hodně prášilo, ale rychlostní zkouška byla oproti našemu očekávání, mnohem hezčí než včera. Kamenitých pasáží výrazně ubylo. Užili jsem si i cesty ve výškách a mělo to spád," liboval si pilot Tomáš Ouředníček.

2 copy_copy_copyPosádka Ultimate Dakar Racing týmu hned od začátku nasadila ostré tempo a předjížděla jedno auto za druhým. „Na začátku rychlostky jsme mohli hodně předjíždět, ale pak už ne. Změnil se vítr a kvůli prachu toho moc vidět nebylo. Tam jsme sice nějaký čas ztratili, ale až skoro do cíle jsme neměli žádný problém," říká Tomáš. Navigátor David Křípal ho doplňuje: „Buginy strašně práší. Jedou na své technické hraně, takže kolikrát ani jejich piloti nechtějí uhýbat. Dostat se před ně bezpečně je fakt složité. Tím spíš, že na trati číhalo víc nebezpečných úseků. Viděli jsme jednu z bugin, která narazila krátce po startu do skály v pravotočivé zatáčce. Máme za sebou desátou etapu a do cíle zbývá spousta kilometrů. Takže nikdo nemá nic jistého."

Ovšem i dnes přišly na trati problémy. Naštěstí až deset kilometrů před cílem, kdy se z auta ozvaly divné zvuky. „Opět to byla poloosa. Když už jsme byli takový kousek od cíle, řekli jsme si, že to dojedeme. Tak jsme zavřeli mezinápravový diferenciál. A pomalou jízdou jsme to dotáhli až do konce. Tam jsme sice nějaké pozice ztratili, ale 29. čas na jednom z průjezdních bodů na trati nás potěšil. Tím spíš, že jsme startovali vzadu, kde vás zdržuje spousta malých bugin a pomalejších aut, protože se těžko předjíždí," vysvětluje Tomáš, který Toyotu Hilux přivezl do cíle jako 36. v pořadí aut. V průběžném klasifikaci je 44.

3 copyNejvětší výzvou bude podle posádky následující etapa. „Čeká nás poslední dlouhá, a hlavně hodně těžká etapa. Podle pořadatelů snad úplně nejtěžší v letošním ročníku. Překonávat máme až sto kilometrů dun, které při trasování pořadatelé najížděli dva dny. Můžou se kompletně změnit dosavadní výsledky. Půjdeme do toho ale s maximálním nasazením a velkým očekáváním. I když nám pomalu docházejí náhradní díly. My už skoro nemáme, co na auto dát. Ale znáte nás, my to nikdy nevzdáme," připomíná pilot Tomáš Ouředníček.

Ve čtvrtek se jede jedenáctá etapa Al Ula - Yanbu s měřeným úsekem dlouhým 464 kilometrů.

Tým Ultimate Dakar Racing

celý článek

Hvězdy na Dakaru končí, naši jezdci pokračují

13.01.2021 08:24
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

1 copy_copyDevátá etapa Rallye Dakar rozbíjela techniku i psychiku závodníků. Kamenitá trať znamenala problémy pro spoustu posádek, některé z nich se museli poroučet ze závodu. Tak jako včera hvězda konvoje Sebastian Loeb, který následoval spoustu dalších. Ale bojovníci z Ultimate Dakar Racing pokračují navzdory problémům dál.

celý článek

Posádka Ouředníček – Křípal úspěšně pokořila i osmou etapu

12.01.2021 08:14
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

1 copyPosádka Ouředníček – Křípal pokořila vytoužený cíl osmé etapy, která byla součástí dvoudenního maratonského úseku bez servisu. Přestože auto dostalo už při nedělních patáliích extrémně zabrat. Ale bojovníci z Ultimate Dakar Racing týmu opět uplatnili svou bojovnost i umíněnost, když museli na trati znovu opravovat svou Toyotu Hilux.

celý článek

Dakarští závodníci přišli o servo a ještě zapadli

11.01.2021 08:06
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

1Sedmá etapa Rallye Dakar 2021 sama o sobě budila respekt. Byla totiž první částí takzvané maratonské etapy. V cíli nečekali na závodníky týmoví mechanici. Servis před pondělní osmou etapou musí zvládnout sami z dílů, které v soutěžních autech vezou. Posádka Ouředníček – Křípal musela ale spravovat už na trati, navíc jim nefungoval posilovač řízení a ještě za tmy zapadli v poušti.

celý článek

Těch zářezů na pažbě v podobě předjetí za dnešek máme opravdu hodně, říká navigátor David Křípal

08.01.2021 06:56
najtova@velkemezirici.cz (Najtová)

svPátá etapa Rallye Dakar v Saúdské Arábii řádně prosela startovní pole. Byla jednoznačně nejtěžší v dosavadním průběhu. Posádka Ultimate Dakar Racing týmu Ouředníček – Křípal si z ní ale udělala festival předjíždění. Toyota Hilux jela jako z praku!

celý článek

Dakarští závodníci zvládli zkoušku ohněm

07.01.2021 08:50
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

1 autoTak co ještě posádka Ultimate Dakar Racing týmu na letošním Dakaru nezažila? Ve třetí etapě byli 120 sekund od vyřazení, ve čtvrté hasili hořící auto. A to nebylo zdaleka všechno!

celý článek

Největší dakarští srdcaři unikli o fous vyloučení

06.01.2021 07:03
najtova@velkemezirici.cz (Najtová)

nlOkružní třetí etapa Rallye Dakar okolo Wadi Ad-Dawasiru málem znamenala konec posádky Ultimate Dakar Racing týmu v soutěži. Tomáše Ouředníčka s Davidem Křípalem dělilo jen 120 sekund od vyřazení ze soutěže. Díky nezměrné vůli mechaniků i závodníků ale Toyota Hilux pod českou vlajkou pokračuje dál.

celý článek

Posádka Ouředníček-Křípal měnila ve druhé etapě poloosu

05.01.2021 08:54
mikiskova.z@velkemezirici.cz (Žaneta Mikišková)

dakar 1Druhá etapa Rallye Dakar v Saúdské Arábii nabídla první pořádné duny. Tomáš s Davidem v nich obstáli na výbornou, přibrzdil je ale malý problém s nakopnutým zadkem na dunkách. Větší časovou ztrátu znamenala oprava prasklé poloosy a zhasínání motoru.

celý článek

Posádka Ouředníček-Křípal musela v první dakarské etapě hrát ruskou ruletu kvůli defektům

04.01.2021 09:45
najtova@velkemezirici.cz (Najtová)

50795673097-ca8015a9ed-zKamenitá první etapa 43. ročníku Rallye Dakar Džidda – Bisha nepřinesla Toyotě týmu Ultimate Dakar Racing mnoho štěstí. Do cíle Tomáš s Davidem dojeli bez jediného rezervního kola a opatrně, aby nepřišli o svůj dakarský sen hned v úvodu soutěže. Podle motta „Nikdy to nevzdáme!" ale budou i v pondělní druhé etapě s cílem ve Wadi Ad-Dawasiru bojovat jako lvi dál.

celý článek

Trenéři zhodnotili podzimní sezónu starší přípravky U10

11.11.2020 09:04
najtova@velkemezirici.cz (Najtová)

IMG-2968Podzimní část sezóny 2020/2021 je již za námi a je čas na krátkou rekapitulaci. Do sezóny nastoupilo celkem 23 fotbalistů ročníků 2010 a 2011. Trénovat se začalo ještě o prázdninách - první trénink byl již 10. srpna. Probíhal 3x týdně a jedna tréninková jednotka trvala 1,5 hodiny. V polovině srpna proběhlo 4denní fotbalové soustředění v Koněšíně. Kluci zde i spali, takže se vytvořila skvělá parta, která bude mít na co vzpomínat. Kromě utužení kolektivu se samozřejmě také věnovali fotbalovým a herním dovednostem. Co se kluci naučili, mohli vyzkoušet v odpoledních přátelských zápasech se soupeři, kteří za nimi přijeli.

celý článek

Meziříčí má volejbalisty z jiných krajů, nejen kadeti bydlí na internátu

21.10.2020 09:07
najtova@velkemezirici.cz (Najtová)

P1240875Celkem čtyři studenti bydlí na internátu při Hotelové škole Světlá a Střední odborné škole řemesel Velké Meziříčí, aby mohli v Meziříčí trénovat volejbal. Dva přestoupili na Základní školu Oslavická a dva dojíždějí na střední školy v Jihlavě. Všechny pojí stejný motiv – hrát tady volejbal. Jedná se vůbec o první rok spolupráce s místním internátem, který zabezpečil ubytovací kapacitu pro děti, jež nenavštěvují hotelovou školu.

celý článek
SPORTVM.cz fandí a podporuje FCVM
Soutěžíme v 13 sportech
Rozehráno bylo již více jak 544 lig / soutěží
A to ve více jak 173 kolech / sezónách
Bylo odehráno celkem 4666 zápasů
Soutěží se zúčastnilo více jak 656 hráčů
A v týmových soutěžích 165 týmů
Rezervace: kde co dnes kolik
Nový rozcestník rezervací sdružuje rezervace z:

Víceúčelové sportoviště za 2. ZŠ River Bowling Charita: skup. cvičení & lez. stěna Squash, badminton, šlapací stroje Na Areálu: Tenis. & Volejbal. kurty Lyžař. & Snb. škola Fajtův kopec Házenkářská sportovní halaSPORTVM.cz JE TAKY NA FACEBOOKU
PŘIDEJ SE DO BADEC LIGY
Chceš zkusit něco nového? Pak neváhej a přidej se do naší Badec badmintonové ligy.
NOVINKY A VÝSLEDKY Z MKVM LIGY
Důležité novinky a výsledky zápasů velkomeziříčské ligy malé kopané (MKVM) můžete nyní sledovat i na SPORTVM.cz