Novinky Koloběžci a koloběhny

Publikováno: 22.10.2013 00:00 Autor: Milan Salaš
Kategorie: Závody, akce a přednášky

Konečně mě povolili křeče a já mohu zasednou k PC a napsat pár řádků o povedeném závodě. Dne 19. října se konal první ročník závodu tzv. Koloběhu kolem Velkého Meziříčí. Trasa závodu byla dlouhá 25 km a byla vytyčena přes všechny čtyři kopce obklopující Velmez. Pravidla závodu byla jednoduchá, běhu se mohla zúčastnit dvojce můž-žena a k dispozici měli jedno kolo. Chvilku se jeden veze a druhý zase běží. Nebylo povoleno jet na kole ve dvou, dvojice si kolo musela předávat z ruky do ruky a nesměla se od sebe vzdálit na dohled.

Fotky ze závodu na FB!

Jestli se organizátorům něco povedlo, pak to byla objednávka počasí. O tom, co se nepovedlo se pomlčí a na příště se vylepší. Start závodu byl ve 14:00 na Areálu zdraví a ve stejním místě byl i cíl. Na startovní pole se postavilo celkem 27 dvojic tedy 54 závodníků, což je na první ročník slušná účast! Bum, prásk a už se běželo! První stoupání ke Třem křížům bylo ještě v chumlu, ale druhý kopec už zasel mezi závodníky slušné mezery. Další kopce si moc nepamatuju, protože jsem měl zatměno a pak si pamatuju už jen v cíli naši malou Sašenku, která mě sbírala ze země a dávala mně pusinku.

27 Vlastík Říha Šárka Hlávková 2:56:59

Velká gratulace a obdiv všem, kdo se zúčastnili, děkujeme za parádní akci! Dále chci poděkovat všem divákům kolem tratě, kteří i několikrát přejížděli autem, aby pohli pohledět na atletické postavy našich žen. Obdivuhodný je i poslední čas pod tři hodiny, což samo o sobě vypovídá o kvalitě zúčastněných, nebylo na trati turistů a vycházkářů, každý opravdu bojoval na krev! Poslední díky patří, všem těm, kdo se podíleli na přípravě a hlavně afterpárty, holky za barem stály na nohou 18 hodin.

Těšte se na příští ročník a aby se vaše čekání ukrátilo přijďte na Boulder games 2013, závody v lezení (boulderingu), které se konají 21.12.2013 od 9:00 na Charitě.